איך לשחרר עצירות?

איך משחררים עצירות במהירות
—— איך לשחרר עצירות ——-

עצירות היא מצב שבו לאדם יש פחות משלוש יציאות בשבוע. זה קשור לעתים קרובות עם צואה קשה, יבשה, לעתים רחוקות. עצירות יכולה להיגרם מגורמים רבים כמו תזונה, אורח חיים, גיל ותרופות.

חלק מהתסמינים הנפוצים כוללים כאבי בטן, נפיחות וגזים. אדם עלול גם לחוות עייפות ועצבנות. תרופות ביתיות לעצירות כוללות אכילת מזונות עשירים יותר בסיבים כגון פירות, ירקות ודגנים מלאים; שתייה מרובה של נוזלים; פעילות גופנית; ושימוש בחומרים משלשלים בעת הצורך.

אם שיטות אלו אינן פועלות או אם התסמינים מחמירים עם הזמן, חשוב לפנות לרופא שיוכל לאבחן את הגורם הבסיסי לעצירות ולהמליץ על אפשרויות טיפול מתאימות בהתאם לאבחנה.

איך לשחרר עצירות במהירות?

משלשלים הם הטיפול הנפוץ ביותר לעצירות. אבל יש להשתמש בהם רק כאשר יש צורך ברור בהם, מכיוון שהם עלולים לגרום לתופעות לוואי כמו בחילות, הקאות ושלשולים, חשוב שלא יחסר לכם מגנזיום בגוף מכיוון שהוא עוזר להוצאת הצואה בצורה טובה.

עצירות היא בעיה שכיחה שאנשים רבים מתמודדים איתה. זה יכול להיות די לא נוח ולא נוח להתמודד איתו. עם זאת, ישנן כמה תרופות פשוטות וטבעיות לעצירות שבהן אתה יכול להשתמש כדי להקל על הסימפטומים של עצירות.

חלק מהאנשים מוצאים הקלה על ידי שתיית יותר מים ואכילת מזונות עשירים בסיבים כגון פירות, ירקות ודגנים מלאים. אחרים מוצאים הקלה על ידי פעילות גופנית סדירה או שימוש בחוקן. כדאי גם לנסות לישון הרבה בכל לילה ולהימנע ממתח ככל האפשר.

4 דרכים לשחרור עצירות של קקי

ישנן דרכים רבות אחרות להקל על עצירות מבלי ליטול חומרים משלשלים. הנה כמה דוגמאות:

  • שתו הרבה נוזלים כדי לסייע בהלחנת הגוף וריכוך הצואה.
  • אכלו יותר סיבים ממזונות כמו דגנים מלאים, פירות, ירקות ושעועית. סיבים מסייעים למזון לעבור דרך מערכת העיכול ביתר קלות.
  • התעמלו באופן קבוע כדי לעורר יציאות ולבנות כוח שרירים בשרירי הבטן שעוזרים לכם לשלוט ביציאות.
  • וודאו שיש לכם מספיק זמן ללכת לשירותים כדי שלא תרגישו ממהרים או תפעילו לחץ על עצמכם ללכת.

לשחרר עצירות באופן מיידי כשהקקי תקוע

הדבר הראשון שאתה יכול לעשות הוא לשתות מספיק מים. אתה צריך לשתות לפחות שמונה כוסות מים ביום. אם אתה לא שותה מספיק מים, הקקי שלך יהיה קשה ויבש מה שיקשה על המעבר.

כדאי גם להימנע מאכילת מזונות שיש בהם רמות גבוהות של סיבים, שעלולים לגרום לעצירות. מזונות כמו דגנים מלאים, עלים ירוקים ופירות הם כולם מקורות טובים לסיבים, אבל הם יכולים להפוך את הקקי שלך לקשה מדי אם אתה אוכל יותר מדי מהם.

תרופות לעצירות ללא מרשם

עצירות היא בעיה שכיחה המשפיעה על אנשים בכל הגילאים. זה יכול להיגרם מגורמים רבים, כולל תזונה, אורח חיים ותרופות מסוימות. ישנן תרופות לעצירות ללא מרשם, להקלה על תסמיני עצירות.

חלק מהתרופות הפופולריות ביותר לעצירות ללא מרשם הן תרופות משלשלות. תרופות אלו פועלות בכך שגורמות למעיים להתכווץ ולדחוף צואה דרך המעיים מהר מהרגיל.

מה הסיבות לעצירות וכאבי בטן?

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לעצירות היא שהקקי שלך נתקע. הסיבה לכך היא ששרירי המעי הגס שלך רפויים מדי, והצואה שלך לא מסוגלת לנוע דרך מערכת העיכול שלך.
חליטה של רימון או לאכול רימון באופן כללי, קבלו מספר דרכים איך לקלף רימון בקלות תרגישו טוב.

הצעד הראשון להיפטר מבעיה זו הוא על ידי שתייה מרובה של נוזלים. זה יעזור לשחרר את הצואה ולהקל עליה לעבור דרך מערכת העיכול. כדאי גם לאכול יותר מזונות עשירים בסיבים, שיעזרו להגדיל את הצואה ולהפוך אותה לרכה יותר כך שיהיה קל יותר לשרירי המעי הגס לדחוף אותה דרכה.

עוד דברים שאולי יעניינו אותך

קצת חכמת חיים ומה שטוב לנו