שעת אפס לפני צפייה על הפרקים המלאים

שעת אפס הפרשה המסעירה של המורה אדם ורטה והתלמידה ספיר סבח שהגיע לכותרות ב- 2014 היא ההשראה לסיפור העלילתי שמלווה את הסדרה הפוליטית חברתית החדשה של כאן 11. כידוע, אדם ורטה פוטר בזמנו מעבודתו כמורה מתיכון אורט לאחר שתלמידה שלו מכיתה יב', סבח, שלחה מכתב חמור לשר החינוך דאז ובו התלוננה על כך שהביע והפיץ דעות פוליטיות שמאלניות קיצוניות.

שעת אפס על הסדרה והפרקים

נקודת המוצא של הסרה היא עלילת דרמת הנעורים של תאגיד השידור היא בוויכוח פוליטי שנקלעים אליו מורה לאזרחות בשם אמיר וליאן, תלמידת תיכון, אשר יוצא משליטה והופך גם למאבק אישי שיוצא מכותלי בית הספר. העימות הופך ומתפתח לאירוע בעל השפעה גדולה על כל המעורבים בפרשה, וכזה שמשנה את מסלול חייהם של הגיבורים בסדרה.

האירוע המחולל שמניע את כל הסדרה הוא מטלה בשיעור אזרחות שהמורה אמיר מטיל על ליאן בתמורה לביטול העונש שלה על כך שהתחצפה אליו בשיעור קודם. ליאן חוששת תחילה להציג דיון בו היא וחברותיה הוטרדו על ידי ערבים בבריכה העירונית, אך מהר מאוד נחושה לפעול ואף מציעה לאסור על ערבים להיכנס לבריכה.

שעת אפס פרק 1 לצפייה

שעת אפס פרק 2 לצפייה

שעת אפס פרק 3 לצפייה

שעת אפס פרק 4 לצפייה

שעת אפס פרק 5 לצפייה

על ההפקה של הסדרה שעת אפס

בסדרה מככבים דורון בן דוד בתפקיד של אמיר המורה לאזרחות ומיה לנדסמן בתפקיד של ליאן התלמידה. כמו כן את תפקיד מנהל הבית ספר מגלם דביר בנדק וכן משחקים עלמה זק, עירית קפלן, לייב לב לוין ואפילו אמיר בנאי (בנה של אורנה בנאי) בתפקיד בכורה.

הסדרה נכתבה ונוצרה על ידי דקלה קידר שזהו סדרת הבכורה שלה בטלוויזיה אחרי שנים שעסקה בכתיבת ספרים ועריכת תסריטאים. הסדרה עלתה בתחילת השנה ומיד זכתה לביקורות נלהבות למרות הנושא הטעון ותוארה כדרמה חשופה שקשה להסיר ממנה את העיניים.

מה קרה עם אמיר (המורה) בסדרה?

אמיר מצדו מסביר לה מה המשמעות של החלטה כזו ואיך היא עלולה להוביל למדרון חלקלק ואף משווה את דעותיה למשנתם של הנאצים. בתגובה לדבריו מתחוללת סערה בכיתה ומשם העלילה ממשיכה להסתעף ויוצרת השלכות הרסניות כל הסובבים. מומלץ >> פאודה עונה 4 פרקים מלאים לצפייה

עוד דברים שאולי יעניינו אותך

קצת חכמת חיים ומה שטוב לנו