מאמר זה יעבור על איך בונים בריכות דגים, כל  השלבים (גם בוידאו) הדרושים לבניית בריכה קטנה בחצר האחורית שניתן ליהנות ממנה הן על ידי אנשים ויצורי מים כאחד. ובעיקר על גידול דגי נוי בבריכת נוי בגינה, השלבים עבור פרויקט זה קלים לביצוע ולוקחים רק מספר שעות לסיום.

ראשית, צריך למצוא את המיקום האידיאלי עבור הבריכה. לקבוע את גודלה ומיקומה, זה צריך להיות קרוב מספיק לבית שלך מטעמי נוחות אבל לא קרוב מדי כדי שהמים לא יגרמו לבעיות.

מה צריך בשביל לבנות בריכות דגים?

  1. יש למדוד את החלק בגינה המיועד לבריכת נוי שתוכלו לקבל מושג כמה גדולה הבריכה צריכה להיות.
  2. צריך למצוא כמה אבנים ולהביא רשת להגנה על הבריכה מחתולים
  3. לסדר אותם בפינות הבריכה שלך לאחר התקנה.
  4. צריך לחפור בור בגודל הבריכה שבחרתם ולמקם אותה בתוך הבור עם בדיקה של פלס עד לאיזון מלא
  5. להוסיף אדמה עד שהפלס ישר בכל צידי הבריכה (כן צריך להוציא את הבריכה כל פעם).
  6. עליכם ליצור קירות צדדיים באמצעות מילוי המים בבריכות הנוי כך שכאשר יורד גשם הוא לא יציף את כל הגינה שלכם.
  7. חיבור פילטר משאבה לסירקולציה ופילטור המים בבריכה.

וידאו DIY לבנות בריכות דגים לבד

איך לטפל ולגדל דגים קטנים או בביצים?

  1. הפרידו את הנקבה העומדת לטיל למיכל השרצה.
  2. לאחר שהנקבה סיימה להשריץ ולהטיל את הביצים הוציאה את ההורים מהמיכל.

הדגיגים יבקעו ויגדלו במיכל משך כמה שבועות, לאחר שיגדלו מעט הם בטוחים להחזרה וניתן לשחרר אותם בבריכה.

חשוב להוציא את ההורים ממיכל ההשרצה מהר לאחר ההשרצה, דגים רבים נוטים לאכול את הביצים אם הן קרובות אליהם.

אם קיימת בבריכה צמחיית נוי רבה ויש מספיק מקומות מסתור אפשר לנסות השרצות חופשיות בבריכה, במיכל השרצה הסיכויים גבוהים ובטוחים.

 בתמונה הדגיגים שבקעו בתא השרצה

איך מדשנים בריכות נוי בצורה נכונה

דישון בבריכות נוי הוא תהליך חשוב לשמירה על איכות המים ובריאות הדגים. פעם או פעמיים בשנה יש לדשן את כל הבריכות באזור בתרכובות, כאשר מזג האוויר נוח. השימוש בפוספטים בדשנים עלול להוביל לעלייה בשיעורי התמותה בקרב דגים, ולכן מומלץ לא להשתמש בהם בעת דישון בריכות נוי.

תרצה לבחור סוג של דשן עבור הבריכה שלך על סמך מה שאתה מנסה להשיג עם זה. לדוגמה, אם אתה רוצה שיעורי גידול גבוהים יותר של צמחים אז בחירת דשן אורגני תהיה הטובה ביותר.

דישון דגים בבריכות נוי ובגידול דגים הוא תהליך של הוספת חומרים מזינים למים להגברת הייצור. זה מועיל להשתמש בדשן מדי פעם במהלך השנה, אבל אפשר  גם להשתמש בו לחיזוק חד פעמי.

איך דג משפיע על העולם מחוץ לבריכת הדגים?

דגים ממלאים תפקידים אקולוגיים רבים במערכת האקולוגית, ביניהם אוכלי עשב, אוכלי נבלות, טרף, טורפים, טורפים-טורפים ואפילו טורפים מובילים. אוכלוסיות הדגים חשובות מכיוון שהן יכולות לסייע בשמירה על אוכלוסיות של מינים אחרים בתוך המערכת האקולוגית שלהן על ידי שמירה עליהן או על ידי אספקת חומרים מזינים שבעלי חיים אחרים צריכים לצמיחה.

בריכות הן המקום המושלם לדגים לחיות ולשגשג. הם יכולים לספק לצמחי מים מזון, בעוד שהם בתורם מספקים חמצן לנשימה של הדגים. אוכלוסיית בריכה עם דגים וצמחי מים היא דוגמה ליחסים סימביוטיים.

איך התפתח העניין של בריכות דגי קוי לנוי?

בריכות דגים של דגי קוי הגיעו מאזורי הפרברים של יפן. הן בריכות גן מיניאטוריות מסוגננות שנועדו להיראות כאילו הן מכילות גבעה קטנה, אזור מיוער, סלעים ומים.

בריכות אלו החלו להתפתח בתקופת מורומאצ'י (1336-1573) בשיא עידן מלחמת האזרחים של יפן כאשר אנשים היו צריכים מקום לברוח. לאחר שהמדינה אוחדה ב-1868 על ידי הקיסר מייג'י, הבריכות הללו הפכו פופולריות בקרב בעלי אדמות עשירים שרצו להפוך את האחוזות הכפריות שלהם לאטרקטיביות יותר.

ישנם סוגים שונים של בריכות דגי קוי למטרות שונות.יש אנשים שמעדיפים להחזיק את הקוי שלהם בבריכה, בעוד שאחרים עשויים לרצות לשמור אותם במיכל גדול. יש אנשים שמעדיפים גם למלא את הבריכות שלהם בצמחים חיים, בקישוטים ואפילו במפלים.

שמעתם על בריכת דגי הנוי הגדולה בעולם?

בריכת הדגים הגדולה בעולם לגידול דגי נוי נמצאת ביפן. חוות הדגים נמצאת בבעלות החברה היפנית Akikawa Fish Farm, המייצרת מינים שונים של דגי מים מתוקים.

בריכת הדגים הגדולה בעולם לגידול דגי נוי. הוא ממוקם במחוז פוקואוקה, יפן, ליד הכפר קיוטה-צ'ו. חברת Akikawa Fish Farm מפעילה מתקן זה מאז 1982. החווה מייצרת מגוון רחב של מיני מים מתוקים שגדלו בטכניקות מודרניות תוך פיתוח גזעים חדשים וטיפוחם לייצוא לכל העולם.